Jaki MR należy wykonać?

Witam. Chciałbym zapytać o poradę dotyczaca wykonania rezonansu magnetycznego u osoby z następującymi objawami neurologicznymi. Drżenie posturalne rąk i palców przy wyciągnięciu, uczucie mrowienia oraz pieczenia w kończynach dolnych. Uczucie oslabienia siły mięsni w prawej nodze i ręce. Przed rokiem epizod zaniewidzenia na pół godziny na lewe oko z widzeniem świecących lini zygzakowatych. Wyniki z krwi prawidlowe w tym jonogram. Podejrzenie SM ? RM glowy z przed 5 lat bez uwag ( objawy 5 lat temu takie same ustaly po pół roku). W związku z tym obawy i pytanie czy wykonywać rezonans ponownie głowy czy rdzenia kręgowego ?

Witam! Proponuję konsultację neurologiczną; zbada, skieruje na odpowiednie badania obrazowe: EEG, RM głowy z kontrastem, ew. potencjały wywołane i pobranie płynu mózgowo-rdzeniowego. Najlepiej w ramach Oddziału Neurologicznego. Oni będą wiedzieć jaką diagnostykę wdrożyć. Powodzenia W. Łuczkowski.