Jaki okład stosować na staw przy ataku dny moczanowej?

Jaki oklad stosowac na staw przy ataku dny moczanowej aby zeszla opuchlizna ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Okład to zbyt mało. Oczywiście jest on wskazany. Proponuje okład z altacetu. Niemniej jednak w tym momencie konieczna jest odpowiednia kuracja.

Witam. Można stosować oklady z altacetu i lodu. Kluczowe jest jednak podanie kolchicyny i niesteroidowych leków przeciwzapalnych.