Jaki płyn do płukania jamy ustnej przy chorobach przyzębia?

Chciałabym się dowiedzieć jakiego płyny najlepiej używać przy chorobach przyzębia? (mam odsłonięte szyjki przy górnych szóstkach). Używałam płynu chlorhexil, byłam bardzo zadowolona, jednak bardzo przebarwił mi zęby. Czego mogę używać w zastępstwie?

Witam. Choroby przyzębia najczęściej są spowodowane zalegającym kamieniem czy płytką nazębną. Odsłonięte szyjki to efekt nieumiejętnego szczotkowania zębów. Proszę poprosić swojego dentystę o instruktaż prawidłowej higieny jamy ustnej. Co do płynów ukierunkowanych na schorzenia dziąseł niestety, ponieważ zawierają przeważnie chlorheksydynę , przebarwiają zęby.