Jaki powinien być idealny poziom hormonów?

Mam 16 lat, rocznikowo 17. Od jakiegoś czasu mam objawy takie jak ciągłe uczucie zimna, sucha skóra, zmęczenie, senność, wolna przemiana materii. Poszłam więc prywatnie i wykonałam badanie na TSH, FT3, FT4 oraz glukozę (z żyły). Proszę zatem o odpowiedź jaki powinien być najlepiej poziom tych hormonów dla młodej dziewczyny z moim wieku? Normy dla FT3 to 4-8.3; normy dla FT4 to 12-22. Jaki zatem powinien być poziom dla młodej dziewczyny i który już powinien być sygnałem ostrzegawczym? Pozdrawiam i dziękuje :)
16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Wyniki mieszczące się w granicach normy nie powinny budzić Twojego niepokoju. TSH u osób młodych jest zazwyczaj bliższe dolnej niż górnej granicy normy.  Opisane przez Ciebie objawy nie muszą wynikać z choroby tarczycy - najlepiej wybrać się do lekarza rodzinnego, który zbada Cię i oceni czy i jakie badania warto wykonać, aby wyjaśnić przyczynę problemu.
Pozdrawiam.