Jaki powinien być przyrost wagi w ciąży?

Dzień dobry, Pytanie dotyczy wagi w ciąży. Otóż jestem obecnie w 18 tygodniu ciąży. Na początku ważyłam 53kg przy wzroście 169cm. Do 12 tygodnia schudłam do 51ku, następnie udało mi się przybrać do 52,5, po czym obecnie ponownie ważę mniej niż 51 kg. Zaznaczę, że w ciąży wymiotowałam w sumie może z 5-6 razy. Lekarz uważa, że wszystko jest w porządku, jednak wiem, że do połowy ciąży powinnam przytyć chociaż z 2-3 kilo. Czy brak przyrostu wagi może zaszkodzić maleństwu? Co powinnam zrobić?

Lek. Tomasz Budlewski

A jak wyglada przyrost dziecka na masie ciała szacowany w usg? Proponuje udac się do ginekologa ponownie może warto jest wykonać badanie testu obciążenia glukoza