Jaki poziom BHCG wskazuje na nieprawidłowy rozwój płodu?

Dzień dobry, mam 35 lat i jestem po raz pierwszy w ciąży. W czwartek, 12.03.2015 zrobiłam test ciążowy (dod) oraz byłam u lekarza ginekologa - z usg nie było widać zarodka, tylko białe zabarwienie, śluzówka wyglądała jak w ciąży. Pani doktor zaleciła wykonanie BHCG, w celu sprawdzenia, czy ciąża rozwija się prawidłowo - wzrost miał być o ok. 70%. Jednak u mnie jest o wiele większy - czy to wskazuje na nieprawidłowy rozwój płodu? Pierwszy wynik: 703 mlU/ml, a drugi (po 44h):3130mlU/ml.

Piotr Pilarski

Zakres norm bhcg jest bardzo szeroki. Jeden taki pomiar nie świadczy jeszcze o niczym. Proszę o tym nie myśleć i poczekać do kolejnej wizyty.

Pozdrawiam.