Jaki poziom TSH powinna mieć osoba w 61-roku życia?

Witam,od kilku lat z powodu niedoczynności tarczycy biorę codziennie Euthyrox 50mg i 75 mg na zmianę .Wyniki TSH są przewaznie w dolnych granicach normy-wczoraj 1,709.Chciałam zapytać cz w moim wieku-mam 61 lat ten wynik nie powinien być trochę wyższy?,czytałam gdzieś że jest lepiej mieć nieco wyższy po 60 roku zycia

Dzień dobry,

faktycznie u osób po 50/60 roku życia obserwujemy często wyższe wyniki poziomu TSH, aczkolwiek interpretacja konkretnego wyniku zależy także od ewentualnych objawów, które u Pani występują.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga