Jaki prawdopodobny wiek ciąży?

Proszę o pomoc w policzeniu prawidłowego wieku ciąży. Ostatnia miesiączka 6 grudnia. Cykle nieregularne od 29 do 34 dni (ostatnie dwa 31 i 34). Mam powody przypuszczać, że do zapłodnienia doszło w święta (między 24 a 28 grudnia).
Dnia 17.01 (ubiegły poniedziałek) zrobiłam I USG, powodem były brunatne plamienia. Lekarz określił pęcherzyk ok. 3 mm. Brak widocznego zarodka, wg niego to był ok. 3 tydzień ciąży, ale beta HCG za wysokie na puste jajo płodowe. Kazał czekać. Od tego dnia biorę D***. Plamienie ustąpiło.
Dziś kolejne USG - inny lekarz. Wg niego pęcherzyk nierówny o rozmiarze ok. 1,4 cm. Brak widocznego zarodka. Wiek określił na 6 tyg. 2 dni. Powiedział, że szanse na prawidłowy rozwój mizerne....
Zastanawia mnie, ile naprawdę ma ciąża (w ocenie lekarzy jest duża rozbieżność). Czy jeśli beta HCG przyrasta, to na pewno ciąża się rozwija? Czy rzeczywiście poziom kilka tysięcy beta wyklucza pusty pęcherzyk i czy przy pęcherzyku ok. 14 mm zarodek może się jeszcze ujawnić? Ile czasu warto czekać? Kiedy powtórzyć USG?
Dziękuję za odpowiedź,
Katarzyna

Dzień dobry!

Jeśli lekarz oznaczył wielkość pęcherzyka na 6 tyg., to powinien być już widoczny zarodek. Wzrost poziomu beta HCG nie zależy od obecności zarodka tylko od produkcji hormonu przez kosmówkę. Może wzrastać on przy pustym jaju płodowym. Najlepiej powtórzyć badanie USG najwcześniej za tydzień.

Z poważaniem