Jaki preparat nawilżający na skórę stosować?

Witam od 4 dni przyjmuje 2 tabletki dziennie TETRALYSAL 300mg. A na noc żel epiduo. Skóra po 3 dniu jest tragicznie przesuszona szorstka i łuszcząca się. A próba nałożenia kremu kończy się natychmiastowym życiem bo niewyobrażalnie piecze. Chciałam zapytać czy to normalne? I jakie kosmetyki nawilżające mogę stosować, które nie będą powodować takiego pieczenia i potęgowania podrażnienia? Pozdrawiam

Dzień dobry. Podczas kuracji Tetralysal'em i Epiduo ma Pani zdecydowanie zmniejszoną grubość naskórka. Ponadto skóra jest wtedy skłonna do podrażnień, jest wrażliwa i przesuszona. Może zrobić sobie Pani bardzo delikatny peeling enzymatyczny i spróbować zastosować krem z firmy Cetaphil o działaniu intensywnie nawilżającym. Jest to seria produktów skierowana do cery problematycznej, nie powinna Pani odczuwać dyskomfortu czy pieczenia, i powinień przynieść ulgę. Jednak w razie gdyby nie odczuwała Pani znaczącej różnicy, polecam wybrać się do zaprzyjaźnionego gabinetu w celu wykonania łagodząco-nawilżającego zabiegu. Pozdrawiam serdecznie