Jaki przebieg ma dna moczanowa?

Czy dna moczanowa może mieć przebieg bez ostrych ataków i przerw, ale jako stały, niezbyt intensywny ból stawów pod paluchami? Czy w ogóle jest taka możliwość przebiegu tej choroby? Od 7 miesięcy bolą mnie te stawy (mocniej po aktywności fizycznej), a leki przeciwzapalne (tabletki, zastrzyki u ortopedy) nie przyniosły żadnej poprawy. Rtg nie wykazało zmian, USG wykazało wysięk. Nie ma zewnętrznych objawów - obrzęku czy zaczerwienienia.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza reumatologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, konieczna jest wizyta u reumatologa, który po osobistym badaniu właściwą diagnostykę. Mało prawdopodobne by dna przebiegała w ten sposób.