Jaki rodzaj kontrastu wybrać w badaniu rezonansem magnetycznym?
Witam, za tydzień mam mieć robiony rezonans angio głowy z kontrastem. Do wyboru są dwa kontrasty: Gadovist i ProHance - czy któryś z nich jest bezpieczniejszy? (Chodzi mi głównie o ew. reakcje alergiczne). Pozdrawiam

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Tran a promieniowanie
Promieniowanie radioaktywne może wpłynąć na powstanie nowotworów. Okazuje się jednak, że tran może hamować rozwój raka. Obejrzyj film i dowiedz się, więcej o zależności między tranem a promieniowaniem.
Witam serdecznie,
Jeden i drugi środek kontrastowy stosowany w badaniach obrazowych jest preparatem równie bezpiecznym. Oczywiście jak każdy produkt leczniczy jest obarczony działaniami niepożądanymi ale występują one rzadko.
Sugeruje skonsultować się odnośnie kontrastu przed badaniem z radiologiem w Pracowni MRI, w której badanie będzie wykonywane i wypytać o wszystkie Pani watpliwości.
Pozdrawiam.