Jaki rodzaj sportu jest polecany przy dyskopatii odcinka lędźwiowego?

Witam,
polecam pływanie, spacery i marszobiegi. Dodatkowo funkcjonalne ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzuch i grzbietu 3-4 razy w tygodniu po 20-30 minut.
Odradzam tradycyjne brzuszki, które mogą dodatkowo obciążyć odcinek lędźwiowy. Polecam ćwiczenie typu "deska" (plank), które wzmacnia całe ciało, w tym także mięśnie brzucha.

Witam,
najlepsze jest pływanie, ponieważ jest to ćwiczenie z oporem w odciążeniu. Są też odpowiednie ćwiczenia dostosowane do Pani choroby, które może Pani wykonywać u siebie w domu. Można je znaleźć w internecie, albo poradzić się specjalisty.
Pozdrawiam