Jaki rodzaj terapii psychologicznej wskazany jest przy nerwicy lękowej?

chodziłam prywatnie do psychiatry ale nie mam juz pieniedzy. W przychodni lekarka psychiatra powiedziała że mnie nie bedzie leczyć i radzi mi zebrać pieniądzę i wrócić do dawnego lekarza. Leki rosną a ja nie wiem co robić? Jaki rodzaj terapii psychologicznej wskazany jest przy nerwicy lękowej. Chodze o trzech lat na terapie efekty slabe a na moje pytanie o rodzaj terapii słyszę że to terapia lustra? Jestem wykończona...

Są różne szkoły psychoterapeutyczne, ich skuteczność jest porównywalna. Najważniejsza jest motywacja do zmiany, zaangażowanie w proces terapii i zmiany i współpraca z psychoterapeutą. Może zamiast zmian lekarzy czy rodzajów psychoterapii warto przyjrzeć się swojej motywacji do zmiany?

Dzień dobry,

Podstawową metodą leczenia nerwicy lękowej jest PSYCHOTERAPIA, a nie farmakoterapia. Owszem, czasem stosuje się leki, ale wspierająco wobec psychoterapii. Najbardziej polecam terapeutów pracujących w nurcie psychodynamicznym. Nie wiem co Pani psycholog miał na myśli mówiąc "terapia lustra" ... Może warto porozmawiać z nim/nią o efektach leczenia, Pani wątpliwościach i możliwościach dalszego postępowania ?
Lekarz psychiatra w państwowej instytucji nie może nie udzielić Pani pomocy w ramach leczenia z NFZ. Pozostaje Pani bądź udać się jeszcze raz do tej poradni, bądź znaleźć inną poradnię w ramach NFZ. A najlepiej, znaleźć Poradnię Leczenia Nerwic (w ramach NFZ) lub rozważyć leczenie na oddziale szpitalnym, w którym stosowana jest psychoterapia (np.: Szp. Uniwersytecki w Krakowie).