Jaki rodzaj USG ciąży jest dokładniejszy?
Witam Jakie usg ciąży tzw. połówkowe jest dokładniejsze: 2D czy 3D? W jednym z gabinetów ( do którego się zapisałam) powiedziano mi, że pod względem medycznym 2D, ale na internecie znajduję informacje, że 3D. Jest to dla mnie szczególnie ważne z tego względu, że mimo mojego wieku (38 lat) lekarz nie zlecił mi wcześniej badań prenatalnych. Potrzebuję bardzo szybkiej odpowiedzi. Pozdrawiam. Joanna

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Jaruchowska
34 poziom zaufania
Dla lekarza lepsze jest badanie 2D, badanie 3D jeszcze na tym etapie rozwoju USG bardziej przydatne jest w celach komercyjnych, Rodzice widzą twarzyczkę, co ma tez zastosowanie medyczne, bo można zobaczyć np czy nie ma rozszczepu wargi,ale do oceny prawidłowej anatomii wystarczy spokojnie 2D i dobry ultrasonografista.