Jaki ryż jest najlepszy na odchudzanie?

Witam potrzebuję schudnąć ok 15 kg proszę o informację co powinnam jeść tzn jaki ryż jest najlepszy na odchudzanie ? jakie pieczywo wybrac ?czy można jeść takie batoniki jak Baton Vitanella ? czy mżna pić kawę mrożoną ?ile razy powinnam ćwiczyć ? z góry dziękuję za informację

Witam Panią,

Pytania, które Pani zadaje są kwestią bardzo indywidualną. Każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby. Zapotrzebowanie energetyczne jest różne. Ustalenie szczegółów jest możliwe dopiero po przeprowadzeniu wywiadu żywieniowego i zdrowotnego oraz odpowiednich pomiarów składu ciała.
Ogólnie rzecz biorąc nalezy wybierać ryż naturalny, chleb ,,prawdziwy'' żytni razowy, nie polecam żadnych batoników typu fit (bardzo często składem przypominają zwykłe batony), kawę należy pić czarną bez cukru ewentualnie z mlekiem do 2% tłuszczu, ćwiczyć nalewy systematycznie przynajmniej 4razy w tygodniu.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk