Jaki składnik pożywienia wpływa najlepiej na wzrost i podział komórek w organizmie?

Witam, mam pytanie, jaki składnik pożywienia wpływa najlepiej na wzrost i podział komórek w organiźmie ?

Generalnei najlepiej na wzrost komórek wpływa zbilansowana dieta - czyli taka gdzie 10-15% energii pochodzi z białek, około 25-30% z tłuszczy i resztę z węglowodanów. Do tego oczywiście posiłki co 3h. Natomiast w przypadku wzrostu pod kątem sportów siłowych mówimy o zwiększeniu białka do 2g na kilogram masy ciała.