Jaki specjalista może wykonać dłutowanie zębów?

Witam. Czy dłutowanie zęba ósemki może wykonać zwykły stomatolog nie chirurg. ósemka jest ułożona poziomo i musi być dłutowana mój stomatolog powiedział że wykona zabieg jednak się boję że to musi być chirurg. proszę o odpowiedz bo nie wiem co zrobić

Witam , jeżeli lekarz na podstawie badań podjął się ekstrakcji , myślę, że nie ma się czego obawiać. Na pewno ma doświadczenie w tym kierunku. Nie jest w stomatologii tak , że np. Leczeniem kanałowym zajmują się tylko lekarze specjaliści endodoncji , a leczeniem dzieci , tylko lekarze specjaliści pedodoncii- chociaż czasami żałuję. Pozdrawiam. P.s. To kwestaia zaufania chyba , jeżeli poczuje się Pan/ Pani bardziej komfortowo w rękach specjalisty proszę do takiego się udać.

Dłutowanie ósemki moze wykonac kazdy stomatolog, nie musi byc to specjalista. Jesli masz jakiekolwiek watpliwosci i bedziesz czuc sie bezpieczniej jesli specjalista bedzie usuwal zeba to idz do specjalisty.
Powodzenia Aleksandra Bąk