Jaki środek antykoncepcji dla młodej kobiety?

Mam 22 lata i za rok wychodzę za mąż, naturalną kwestią jest metoda antykoncepcji . Jednak ciągle myślę jaka byłaby odpowiednia dla młodej dziewczyny bez nałogów, mająca w planie dzieci (w przyszłości) a co najważniejsze boję się skutków ubocznych typu wzrost wagi , czy też zmienność nastroju ... Choć pewnie osobiście wybiorę się do ginekologa wstępnie chciałam spytać o poradę .

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Proponuję zapoznać siebie oraz przyszłego męża z metodami naturalnymi (np. metoda Billingsa, metoda Creightona). Prawidłowe prowadzenie obserwacji oraz przestrzeganie zasad tych metod daje skuteczność antykoncepcyjną około 98% oraz nie dają one żadnych działań niepożądanych. O innych metodach antykoncepcyjnych proponuję porozmawiać z ginekologiem.