Jaki stosować lek na długotrwałe skutki stresu?

Witam, Chciałbym prosić o opinie psychiatry na temat dwóch leków Coaxil i Mozarin. Coaxil jest podobno lekiem bezpiecznym, ma bardzo malo efektów ubocznych, jest latwiejszy w odstawieniu, oraz ma dzialanie neuroprotekcyjne oraz neuroplastyzne mózgu, czego nie ma chyba Mozarin. Ponieważ otrzymałem oba leki od dwóch różnych pschiatrów, Boję się teraz zapytać psychiatry który lek byłby lepszy na długotrwałe skutki stresu, wyczerpanie psychiczne, nerwowość, depresje, chroniczne bóle kręgoslupa.

Witam!
Coaxil (tianeptyna) jest lekiem przeciwdepresyjnym, którego główną zaletą jest to, że można go podawać łącznie z całym wachlarzem innych leków. Prawie nie daje objawów ubocznych. Natomiast co do skuteczności zdania są podzielone. Niektórzy zapisują go dlatego, że praktycznie nie szkodzi.
Mozarin (escitalopram) jest nowoczesnym lekiem przeciwdepresyjnym, może mieć objawy uboczne, ale na pewno działa. Wydaje się być lekiem zdecydowanie lepszym.
Leczenie tylko farmakologiczne jest leczeniem niepełnym, konieczna jest psychoterapia!
Z poważaniem
W. Łuczkowski.

Dzień Dobry Panu,

Na leczenie farmakologiczne każda Osoba reaguje indywidualnie, to tak jak z antybiotykiem, ..., "pójdzie się na dany antybiotyk albo nie".
Na Pana pytanie może odpowiedzieć lekarz, który zaproponował leczenie, bo z jakiegoś powodu przepisał właśnie taki.

Z mojej strony polecałabym Panu nabycie umiejętności i nawyku regularnej aktywności fizycznej, takiej jak szybki marsz, bieganie, rower, pływanie, jak również techniki relaksacyjne, medytacja, Tai chi, joga, taniec, są to skuteczne i naturalne aktywności
skuteczne w profilaktyce, jak i w radzeniu sobie już ze stresem i nie powodujące efektów ubocznych, które niestety są skutkiem farmakoterapii...

Pomocnym byłoby dla Pana podjęcie terapii, którą zostawiam Panu do rozważenia.

Życzę Panu dobrych dla Pana wyborów,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam Pana
Kwestię skuteczności, działania i bezpieczeństwa przyjmowanych
leków powinien Pan skonsultować z lekarzem prowadzącym.
To on zna Pana organizm, historię Pana choroby
i posiada stosowną wiedzę na temat przepisywanych leków.
Powinien Pan jednak wiedzieć, że leczenie środkami
farmakologicznymi jest leczeniem objawowym, bowiem środki
farmakologiczne nie leczą depresji, stresu ani jego konsekwencji
i nie rozwiązują Pana problemów, jedynie tłumią objawy.
Aby Panu pomóc, należy poznać dokładnie naturę Pana problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Przede wszystkim jednak należy wyleczyć depresję
i wypracować umiejętność kontrolowania emocji
i panowania nad stresem.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami stresu i depresji oraz ich konsekwencjami.
W wyniku psychoterapii zyska Pan też umiejętność kontrolowania
emocji i radzenia sobie ze stresem, dzięki czemu odzyska
Pan spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl