Jaki syrop będzie dobry na mokry kaszel i czy możemy jeszcze wtedy zarażać?

Witam! Mój chłopak od tygodnia ma katar i mokry kaszel. Razem mieszkamy w małym mieszkaniu. Chłopak często kicha, kaszle i mnie zaraził. Na początku gardło mnie bolało i tabletki do ssania nie pomagały. Gdy gardło zaczęło przechodzić pojawił się mokry kaszel. Mam mokry kaszel już kilka dni. Biorę syrop z cebuli, ale coś nie ma efektu. Flegma cały czas zalega. Męczy mnie mokry kaszel. Za 5 dni idziemy do znajomych. Jaki syrop będzie dobry na mokry kaszel i czy możemy jeszcze wtedy zarażać?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jakiś syrop z acetylocysteina lub bromhekyna, stosowane do godz 16, raczej nie będziecie już państwo zarażać.
Pozdrawiam