Jaki system biegania obrać, poprawiając kondycję?

Jaki system biegania obrać poprawiając kondycję?Chcę zacząć biegać ale męczę się błyskawicznie.Chciałabym połączyć bieganie z jogą.Bez cardio nie schudnę.Po ilu minutach biegu/truchtu powinnam odpocząć..?Proszę o propozycję.Interwały- czy w biegach się je stosuje?Jak to wszystko ugryźć.W sieci jest masa sprzecznych informacji a nie mam w swoim otoczeniu biegaczy.Jaki puls utrzymać,by bieganie było efektywne,poprawiało kondycję i spalało tłuszcz?Mam masywne łydki,nie chcę rozrostu mięśni.Dziękuję

Jeśli dawno lub nigdy nie ćwiczyłaś, miałaś przerwę w wysiłku fizycznym lub masz nadwagę, poświęć kilka treningów na wdrożenie się w rytm ćwiczeń.

1. Na początku skup się właśnie na treningu cardio (aerobowym)
Ważne jest tętno w wysokości 60-70% tętna maksymalnego, czyli zazwyczaj ok. 120-130 (zależne od wieku, poniżej będą obliczenia dla Ciebie).
Powinien to być wysiłek o niskim i średnim natężeniu, a trening powinien Ci zająć ok. 30 minut.
Na początku może to być szybki marsz, później trucht i bieg.

2. Wprowadź interwały (faktycznie, jest to jeden z najbardziej efektywnych form treningu): rozpocznij od przemiennego truchtu i biegu.
Może to wyglądać tak: rozgrzewka 5 minut, 30 sek. truchtu (55-65% tętna max.) i 10 sekund biegu szybszego (90-100% tętna max).
Taki jeden cykl truchtu i biegu nazywamy interwałem.
Polecam zacząć od 5 interwałów/trening i stopniowo zwiększać ich ilość.

3. Jak nabierzesz kondycji...
Z czasem zmniejszamy ilość truchtu, a wydłużamy czas trwania biegu - dbając o to, aby bieg stawał się coraz większym wysiłkiem. Tylko w ten sposób osiągniemy oczekiwane rezultaty. Długość biegu zależy od Twojej kondycji.

Więcej na temat treningów znajdziesz w moich artykułach: www.instytutzdrowegoodzywiania.pl/poradnik/treningi i ćwiczenia

(

Witam,
niestety w tym pytanie specjalnie nie pomogę, gdyż moje doświadczenie związane z treningiem jest niewielkie. Proponuję poprosić o to jakiegoś trenera np. z siłowni

3x30x130

3 razy w tygodniu
po 30 minut
z tętnem 130

Najprostsza szkolna kombinacja cyferek prowadząca do zdrowia, dobrego samopoczucia oraz szczęcia i tak do 100 lat życia, co potem nie wiem :P