Jaki szampon pomoże na łupież?

Od lat zmagam się z łupieżem,byłam u kilku dermatologów ale żadne specyfiki które były przez nich przepisane nie pomogły mi a wypróbowałam prawie wszystkie jakie się znajdują w aptece. Kiedyś jedyny szampon jaki mi pomagał to był nizax ale go wycofano z rynku, a tak już żaden szampon i maseczki mi nie pomagają, proszę o pomoc.

Przyczyną łupieżu jest infekcja grzybicza skóry głowy. W efekcie, naskórek odnawia się zbyt szybko, tworząc łuszczące się skupiska.Do nasilenia objawów mogą przyczyniać się: stres oraz zanieczyszczenia. W związku z grzybiczą etiologią, do skutecznego zwalczenia przyczyny łupieżu niezbędne jest leczenie ustalone przez specjalistę preparatami działającymi grzybobójczo i nawilżająco oraz odkażająco. W przeciwnym wypadku, stosując tylko szampony przeciwłupieżowe, ulga będzie tylko chwilowa.