Jaki test jest najbardziej wiarygodny przy insulinooporności?

Witam serdecznie, mam od lutego insulinoopornosc, chciałabym sie zapytać jaki test jest bardziej wiarygodny, endo kazał mi zrobić krzywe cukrowe i insulinowe po zjedzeniu sniadania na czczo, po godzinie i po dwoch godzinach, zas diabetolog krzywa cukrową i insulinowa po wypiciu 75 g glukozy n a czczo i p 2 godzinach, proszę o odpowiedz, biore metformine

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę zastosować się do zaleceń specjalisty diabetologa.