Jaki to rodzaj łupieżu?

Witam, mam pytanie lekarz zdiagnozował u mnie łupież pstry. Moja dziewczyna miała go kiedyś, ale nie zarażała nikogo. Jedynie skąd go mogłem przywlec to trening. Dostałem 2 opakowania leku na 1,5 miesięcy kuracji to jest 120zł ponad, więc pytam się tutaj. Może ktoś mi powie czy to na pewno pstry? Miałem wcześniej swoje problemy ze skórą. Lecz teraz lekarz zdiagnozował, że to pstry? Mam go na plecach, klatce, rekach pod zgięciami u kolan oraz przy pachwinach. Również czułem, że atakuje piszczele. Fotka http://img191.imageshack.us/i/1000517cu.jpg/
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane zmiany mogą sugerować łupież pstry, jednakże decydujące znaczenie mają tutaj badania dodatkowe takie jak badanie w świetle lampy Wooda, uwidocznienie plam po posmarowaniu nalewką jodową a szczególnie rozstrzygające jest badanie mykologiczne. Bez tego ostatniego badania trudno przyjąć rzeczywiste rozpoznanie.
Łupież pstry nie jest chorobą zakaźną, jest związany z osobniczą podatnością człowieka.
Na podstawie zdjęcia i krótkiego opisu nie jest możliwe potwierdzenie rozpoznania.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem, który potwierdzi rozpoznanie za pomocą badań.

Redakcja abcZdrowie.pl