Jaki trening na siłowni będzie dla mnie odpowiedni?

Witam serdecznie, od przyszłego tygodnia zaczynam stałe treningi na siłowni. Mam 188 cm wzrostu i ważę 87 kg. Poszukuję porad odnośnie utrzymania kondycji wysokiej kondycji fizycznej korzystając z elementów siłowni, zdobyć pewnej rzeźby i zrzucenie brzucha. Czy ktoś może podpowiedzieć mi od czego zacząć ? Od jakich ćwiczeń zaczynać ? Jak do tego się przygotować? Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Po pierwsze idąc na siłownię musisz pamiętać, że zanim przystąpisz do treningu siłowego, musisz zrobić właściwą i dokładną rozgrzewkę. Rozgrzanie organizmu i pobudzenie mięśni przed wysiłkiem jest kluczowym elementem każdego sportu wyczynowego. Zaniedbywanie tego ważnego elementu naszego treningu może doprowadzić do wielu bardzo nieprzyjemnych kontuzji.
Zanim zaczniesz trenować, musisz określić co chcesz na początku osiągnąć. Chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej, zwiększyć siłę lub pragniesz przyrostu masy mięśniowej? Po wyznaczeniu właściwego celu, powinieneś wybrać sobie plan treningowy. Takie plany są w zasadzie dostępne na każdej dobrej siłowni. Najprawdopodobniej przedstawi Ci go specjalista trener, który ponadto oceni, czy następnie prawidłowo wykonujesz ćwiczenia.
Pamiętaj jednak, że najważniejsza jest regularność treningów, a cierpliwość jest podstawą sukcesu. Dopiero po przynajmniej trzech miesiącach będziesz mógł ocenić efekty swoich działań.