Jaki tryb życia należy przyjąć po operacji kręgosłupa?

Mój 69-letni mąż jest już dwa miesiące po operacji kręgosłupa - L2 (z niedowładem lewej nogi). Leży, w ciągu dnia wstaje około 5-6 razy - na kilkanaście minut -w tym czasie nosi gorset i ortezę. W dalszym ciągu ma nosić gorset i ortezę. Proszę o odpowiedź - jak długo może siedzieć i chodzić?

Lek. Tomasz Budlewski

Wg zaleceń lekarza prowadzącego , bez poznania większej ilości informacji ciężko się wypowiedzieć w takiej kwestii