Jaki wiek ciąży przedstawia wynik betaHCG?

Witam

Czy beta hcg 418 mlU/ml nie jest za wysoka jak na 8 dzień po zapłodnieniu? Dodam, że 4 dni później wynosiła 1406 mlU/ml.

Witam serdecznie!

Faktycznie przedstawione wyniki nie odpowiadają przedstawionym przez Panią datom. Wyniki te nasuwają podejrzenie ciąży starszej o jeden tydzień. Czy jest zatem Pani przekonana, że owulacja miała miejsce właśnie tego dnia? Jeśli tak, sugerowałabym udać się na wizytę do ginekologa, który oceni wiek dziecka na podstawie badania USG.

Podwyższony poziom betaHCG w surowicy krwi obserwuje się także w ciążach bliźniaczych. Potwierdzić to może także jedynie badania USG.

Do oceny rozwoju dziecka istotny jest jednak przyrost hormonu, a nie jego pojedyncze wartości. W Pani przypadku przyrost ten jest prawidłowy, co jest wyznacznikiem prawidłowego rozwoju ciąży.

Pozdrawiam