Jaki wpływ ma TSH na ciążę?

Witam, dziesięć lat temu miałam usuniętą tarczycę (rak zróżnicowany tarczycy). Przyjmuję E*** w dawce supresyjnej 175 mg. Mój wynik TSH bez brania rannej tabletki to 0,04, natomiast po przyjęciu tabletki 0,02. Czy na takim wyniku jestem w stanie zajść w ciążę? Planujemy z mężem dziecko i boję się, że będą problemy. Proszę o odpowiedź
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Zdecydowanie przed planowanym zajściem w ciążę powinna się Pani skontaktować ze swoim endokrynologiem i ginekologiem. Może się bowiem okazać, że konieczna będzie zmiana dawki leku lub nawet preparatu, a następnie ustabilizowanie poziomu Pani hormonów.
Niedoczynność może stanowić zagrożenie dla dziecka, dlatego też konieczna jest tak dokładna kontrola Pani stanu zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.
Z wyrazami szacunku,

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl