Jaki wpływ może mieć na dziecko widok pijanego ojca?

Witam Mój mąż lubi sobie wypić.Nie widzi w tym nic złego.Nie bierze pod uwagę że mnie tym krzywdzi i ze mamy roczną córkę. Moje pytanie...jaki wpływ może mieć na dziecko widok pijanego ojca? Bo z czasem maleńka będzie więcej rozumieć boję się że źle się to na niej odbije.pozdrawiam

Dzień dobry, nie napisała Pani, jak dużo wypija alkoholu Pani mąż, jak często to robi i jaki jest tego efekt w domu, w pracy, w Państwa otoczeniu. Jeżeli to jest picie okazjonalne (raz na jakiś czas) i nie dochodzi do przemocy i innych negatywnych konsekwencji, będzie inaczej niż w przypadku picia nałogowego, które prowadzi do destrukcji we wszystkich obszarach życia rodzinnego i małżeńskiego. Dzieci potrzebują od rodziców miłości, akceptacji i poczucia bezpieczeństwa, aby mogły prawidłowo się rozwijać. Pijany rodzic nie wpływa pozytywnie na te potrzeby, a wręcz często prowadzi do sytuacji, w której to dziecko musi się stać dorosłe. W Państwa przypadku dziecko jest jeszcze bardzo małe, ale jeżeli widzi Pani w tym problem, warto już teraz zastanowić się, dlaczego Pani mąż pije i zacząć rozwiązywać ten problem. Im dziecko będzie większe, tym więcej negatywnych skutków może mieć kontakt z pijanym rodzicem. Dla Pani również ta sytuacja ma negatywne skutki, a także dla Państwa relacji małżeńskiej. Pozdrawiam Tomasz Kościelny http://subteno.warszawa.pl

Witam
Zachęcam Państwa do podjęcia psychoterapii pary, bo widać jakieś problemy ze zrozumieniem i ustaleniem piorytetów. Im szybciej uda się Państwu dojść do kompromisu, tym lepiej. Ewentualnie, jeśli mąż odmówi warto zacząć psychoterapię indywidualną, by nauczyła się może Pani lepiej stawiać granice i nie pozwalać się krzywdzić.

Pozdrawiam serdecznie
Łucja Fitchman

https://www.facebook.com/psychoterapiasystemowa
https://www.facebook.com/psychoterapiapary