Jaki wpływ na antykoncepcję mają tabletki przeciwbólowe?

Mam trzy pytania. Czy tabletki od bólu gardła np. ch*****x ma wpływ na antykoncepcje? Czy ją osłabia? I drugie to teraz kończę drugi blister tabletek s****20 i chodzi mi o to, że moje stolce są pierwsze normalne a później luźne ale nie jest to sraczka, czy tabletki mają wpływ na to? Martwi mnie to trochę. Bardzo proszę o odpowiedź. A trzecie to wiem, że w ciągu 2 godzin od wypicia tabletki najlepiej nie pić witamin, a mam takie pytanie czy wszystko inne można, np. kanapki? Czy lepiej zjeść kolacje przed wypiciem, a dodam że piję tabletkę o 20. Chodzi mi o to, że nie zawsze mogę zjeść kolacje przed tą 20 i wtedy już nie jem te kolacji. Dokładniej mówiąc chodzi mi o to czy coś z jedzenia źle wpływa na antykoncepcje, że ją osłabia? Pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam
Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych mogą zmniejszyć:
- pomijanie tabletek
- silne wymioty i biegunka
- niektóre leki

Dodatkowe zabezpieczenie powinny używać kobiety, które zażywają leki:
- zmieniające pracę wątroby (leki przeciwpadaczkowe, przeciwgruźlicze, newirapina, gryzeofulwina, rytonawir)
- antybiotyki (ampicylina, tetracykliny)
- preparaty dziurawca zwyczajnego (Hyperitum perforatum)

Jeśli chodzi o jedzenie, producenci w większości nie zaznaczają czy lepiej połykać tabletki przed czy po posiłku. Zwykle przyjmuje się je od razu po wstaniu rano lub wieczorem przed położeniem się do snu. W ciągu dnia myślę że rozsądnym pomysłem jest nie brać tabletek razem z jedzeniem i popijać je napojem obojętnym typu woda.