Jaki wpływ na badania krwi ma nietrzymanie diety?

Zapomniałam o tym, że mam mieć badania krwi i wieczorem przed nimi piłam piwo i jadłam pizze i czipsy. Rano przed badaniem nie piłam wody i pielęgniarka zwróciła na to nawet uwagę, bo chyba miałam gęstą krew. Glukoza wyszła mi w górnej granicy normy i domyślam się, że ten wynik jest mało miarodajny, bo pizza chyba podwyższa jej poziom, a alkohol obniża. Ale zastanawiam się na ile miarodajny jest wynik ferrytyny? Czy pizza, piwo albo gęsta krew przez niepicie wody może wpłynąć na to, że wynik jest lepszy niż się spodziewałam?

Lek. Tomasz Budlewski

a z. jakiego powodu była/jest oznaczana ferrytyna? wskazane jest powtórne wykonanie badań