Jaki wpływ na ciążę ma witamina C?

Dzień dobry czy zażywanie dużych dawek.witaminy C w ciąży prowadzi.do.poronienia ponieważ w internecie pisze że tak i że kiedyś kobiety zarzywaly dużo witaminy C żeby poronic czy to prawda

Lek. Wojciech Zygmunt

Nic mi na ten temat nie wiadomo. W internecie często wypisują wiele bzdur. Co do suplementacji witaminy C w ciąży to zapotrzebowanie wynosi ok. 100 mg dziennie, co można spokojnie dostarczyć organizmowi prowadząc odpowiednią dietę bogatą w warzywa i owoce. Pozdrawiam i życzę zdrowia.