Jaki wpływ na ciążę może mieć ospa?

Witam, staramy się z partnerem o dziecko. Moje dni płodne wypadają pomiędzy 25 a 31 marca, jednakże w ostatni weekend (17-18 marca) mieliśmy kontakt z dzieckiem u którego dziś pojawiła się ospa, podobno zaraża właśnie na 2 dni przed pojawieniem się krost. Sama jako dziecko Nie przechodziłam ospy , mój partner prawdopodobnie także nie chorował. Czy w tej sytuacji powinniśmy zrezygnować ze starań w tym miesiącu? Czy ewentualna choroba któregoś z nas na tym etapie cyklu i przy ewentualnym zapłodnieniu będzie szkodliwa dla dziecka? Pozdrawiam,

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje dla pewności odczekać i zobaczyć czy doszło do zakażenia u Państwa