Jaki wpływ na kondycję emocjonalną organizmu ma długoletnia abstynencja seksualna?

Mam pytanie do psychologa bądź seksuologa. Mam 33 lata i jestem po przebytym mózgowym porażeniu dziecięcym. Z racji mojej choroby i pewnych ograniczeń, jestem zmuszony nie prowadzić życia seksualnego od wielu już lat. Chciałbym zapytać, jaki wpływ na kondycje emocjonalną organizmu, ma taka długoletnia abstynencja seksualna? I w jakim momencie, masturbacja staje się nałogiem (w jakich ostępach czasu, możemy uznać że masturbacja ma zbawienny wpływ na organizm, a kiedy już nie?

Szanowny Panie nie sposób odpowiedzieć na Pana pytanie mając tak mało treści. Seks jest jedną z podstaw definicji zdrowia. Jedne osoby nie potrzebują go, inne mają bardzo duże libido. Co do masturbacji "uzależnienie" związane jest z częstością, .... ujemnym wpływem na życie codzienne, ... Proponuję zgłosić się do seksuologa. Ewentualnie więcej danych.