Jaki wpływ na libido mają antydepresanty?

Moje libido spadło mocno w ciągu 2-3 dni po zakończeniu leczenia antydepresantem. Zacząłem też mieć problemy z utrzymaniem wzwodu.Od paru miesięcy jest też tak że po osiągnięciu wytrysku do kolejnego współżycia jestem gotowy dopiero po 8-10 godzinach albo nawet po całej dobie a nie po 30-40 minutach jak kiedyś.Skończyły się też poranne erekcje. Na spadek libido psychiatra przepisał mi WellbutrinXR na 1 miesiąc ale nie pomógł.Czy jest możliwe że moje problemy są psychogenne ?

Bupropion (Wellbutrin) poprawia zwykle libido (lek dopaminergiczny), ale nie zawsze już po jednym miesiącu stosowania...
Proponuję Panu rozważyć wizytę u specjalisty seksuologa-psychiatry, w Katowicach jest to Poradnia Julia.
Pozdrawiam. JW, seksuologia.com, Poznań.7/17.

Dzień dobry!

Może to być zarówno skutek zaburzeń depresyjnych, jak i przyjmowanych leków - lub inne. Konieczna jest większa ilość informacji. Warto skonsultować się z seksuologiem.

Pozdrawiam!