Jaki wpływ na organizm 18-latka mają składniki suplementów dla sportowców?

Witam. Czy takie składniki jak : L-Citrulline Malate N-Acetyl L-Tyrosine Caffeine Malate Grean Tea 98% 5-Hydroxytrytophan (5-HTP) Naringin PhenylethylaPhenylethylamine (PEA) White Willow Bark Dendrobium Alkaloids Higenamine HCl Hordenine HCl Synephrine HCl Pyridoxal-5-Phosphate (B-6) Yohimbine HCL Huperzine A Bioperine mogą mieć jakieś skutki uboczne u 18-letniego chłopaka? Zaznaczyc chcę, ze od 6 miesiecy chodzę na siłownię.
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Dzień dobry,

na początku należy rozważyć czy wdrożenie suplementacji jest konieczne, być może nie? Samo określenie okresu czasu uczęszczania na siłownie jest niewystarczające. Należy przeanalizować plan ćwiczeń, ich intensywność. zapotrzebowanie energetyczne i aspekty związane z dietą. Najkorzystniej byłoby skonsultowanie się w sposób bezpośredni (na żywo) z wykwalifikowanym trenerem personalnym lub dietetykiem sportowym, który mając na uwadze wszystkie wyżej wymienione aspekty stwierdzi czy na chwilę obecną taka suplementacja jest konieczna, a jeśli tak, to pomoże dobrać odpowiedni środek.

Pozdrawiam,
mgr Karolina Janion - dietetyk kliniczny

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty