Jaki wpływ na organizm ma hiperprolaktynemia?

Dzień dobry, mam hiperprolaktynemię polekową po neuroleptykach wynik: 757mIU/l (norma 86-323 mlU/l). Przed leczeniem miałem 167mIU/l. Mam lekką ginekomastię, słabe libido i lekkie problemy z erekcją. Ponadto nie mogę zrzucić kilogramów z brzucha. Czy przyjmowanie inhibitorów prolaktyny może pomóc na problemy? Czy skutek się utrzyma przy ciągłym braniu neuroleptyków? Próbowałem arypiprazol, ale ze względu na występujące akatyzje muszę brać ciągle risperydon 1mg/dzień.

Witam,

Niestety, hiperprolaktynemia wywiera szereg negatywnych skutków i dlatego wymaga leczenia. Przyjmowany przez pana risperidon, podobnie jak sulpiryd czy amusulpryd, to neuroleptyki obciążone największym ryzykiem powodowania hiperprolaktynemii.
Arypiprazol jest neuroleptykiem o najkorzystniejszym profilu metabolicznym, ale skoro źle go pan toleruje to należy go wymienić na inny.

Sugeruję osobistą konsultacje z psychiatrą, który zna pana pełną historię leczenia i będzie mógł zaproponować jego akceptowalną modyfikację.