Jaki wpływ na organizm mają antydepresanty?

Witam od 7 lat biore antydepresanty .Paroxetin 3 .5 roku i cytalopram 3.5 roku .Obecnie metazopin .Dlaczego czuje jakby pod skora byla woda i mam uczucie ze zaraz pekne ,dodam ze ubrania sa ciasne .Czy takie objawy to norma czy te tabletki sa nie dla mnie? J

Witam!
Leczenie jest bardzo długie i należałoby pomyśleć o jego zakończeniu. Prawdą jest, że na początku boimy się tzw. "psychotropów", ale potem pojawia się lęk przed ew. nawrotem dolegliwości po całkowitym odstawieniu leków. Nawet półświadomie szukamy wówczas czegoś zastępczego. Leczenie lekami jest proste i wygodne dla obu stron (lekarza i pacjenta), psychoterapia stawia przed obiema str0onami większe wymagania, ale jest konieczna w procesie leczenia. Ponadto psychoterapia ma zdecydowanie mniej objawów niepożądanych i tego należy się trzymać! Wydaje się, że dla Pani powinien terapeuta dobrać inną strategię leczenia i pokierować nią tak, żeby stworzyć warunki do całkowitego zakończenia leczenia!
Powodzenia
W. Łuczkowski.