Jaki wpływ na puls ma stres?

Dzień dobry. Przez ponad tydzień odczuwałam bardzo silny stres i od tego zrobiła mnie się chyba jakaś arytmia. Puls nie jest większy jak 90 uderzeń na minutę, ale odczuwam zwłaszcza przy położeniu się spać i rano jak się budzę jak mocno bije mi serce i takie przerwy w jego biciu. Trwa to już około miesiąca. Przed tym stresem nie miałam żadnych takich objawów, zrobiło się to z dnia na dzień jak zaczęłam odczuwać stres. W środę idę do lekarza ale chciałam zapytać czy to przez ten stres się wytworzyło czy to może być coś poważnego? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Bardzo prawdopodobne jest, że to stres tak wpłynął na Pani samopoczucie, ale należy to oczywiście skontrolować, wykonać badania ekg. Dopiero po tym można postawić odpowiednią diagnozę.