Jaki wpływ na słuch ma Calminax?

Czy lek Calminax rzeczywiscie poprawia słuch? Mam lekki niedosłuch i przypadkiem trafiłam na ten specyfik. Czy rzeczywiście pomaga, czy to tylko chwyt reklamowy? Czy jest możliwe farmakologiczne wyleczenie niedosłuchu?

Lek. Paweł Szadkowski

Calminax jest suplementem diety, a nie lekiem, w związku z czym nie przeprowadzono badań klinicznych określających jego skuteczność w leczeniu niedosłuchu. Jestem sceptyczny jeśli chodzi o określenie skuteczności takich preparatów, które niestety są w większości produktem dobrego marketingu. Jeśli zaobserwowała pani u siebie niedosłuch to sugeruję udać się do laryngologa, który odpowiednio pokieruje pani diagnostyką i ewentualnym leczeniem, które będzie się różnić w zależności od przyczyny niedosłuchu.