Jaki wpływ na wczesną ciążę może mieć znieczulenie miejscowe?

Witam, prosze o odpowiedz, jaki wplyw na wczesna ciaze moze miec znieczulenie miejscowe zeba w celu wyrwania zepsutego korzenia. Dawka byla dosc silna, chyba nawet podwojna. Znieczulenie to bylo takie normalne z adrenalina, nie specjalne dla kobiet w ciazy. O ciazy dowiedzialam sie 2 dni pozniej, ze to juz poczatek 6 tygodnia. Nawet tego nie podejrzewalam, bo cykle mialam dlugie i nieregularne. Bardzo prosze o szczera odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Teoretycznie, we wczesnej ciąży, do znieczulenia nie powinno się stosować leków obkurczających naczynia. Jeśli jednak miała je Pani podane, trudno już cokolwiek zmienić. Póki co nie ma powodów do niepokoju.