Jaki wpływ na zajście w ciążę ma stosowanie luteiny?

Witam, Staram się o dziecko. Miesiączkowałam regularnie co 35 dni. Z powodu niskiego poziomu progesteronu (6,73 na/ml) lekarz zlecił mi luteinę 2x1 od 16 dnia cyklu przez 10 dni. Miesiączkę dostałam dopiero 15 dni po odstawieniu progesteronu - po 40 dniach cyklu. Wydaje mi się, że cykl był bezowulacyjny. Czy branie luteiny bez określenia czasu owulacji może ją wstrzymać i uniemożliwić zajście w ciążę? Czy nie powinnam zaczynać jej przyjmować dopiero po owulacji?

Lek. Tomasz Budlewski

Można spróbować wykonać monitorowanie owulacji . Proszę udac się do lekarza ginekologa