Jaki wybrać pas ortopedyczny przy rwie kulszowej?

Mam rwe kulszowa i potrzebuje pas ortopedyczny usztywniajacy odcinek ledzwiowo-krzyzowy. Moje pytanie brzmi jaki pas ortopedyczny bedzie najlepszy? Obecnie pracuje jako kierowca i rozwożę dziennie po 11 ton miesa i niestety musze dzwigac te pojemniki z ziemi na auto i z auta na ziemie i niewiem jaki pas ortopedyczny mi pomoże. Czy lepszy będzie pas skórzany czy na przykład pas z szelkami? Nie bardzo się na tym znam, chciałbym zastosować jak najlepszy pas ortopedyczny, który pomógłby mi z rwą kulszową, bo nie mogę sobie pozwolić na to żeby rzucić pracę. Co robić? Jaki pas ortopedyczny najlepiej będzie zastosować? Czy w ogóle jest jakaś różnica czy najważniejsze jest żeby zastosować jakikolwiek pas ortopedyczny, a to jaki to pas będzie to już nie odgrywa specjalnej roli? Z góry dziękuję za każdą informację i poradę. Pozdrawiam.

Jak Pan ma takie problemy to nie powinien Pan dźwigać cięzarów , czy miał Pan badanie NMR?
Sznurówka stabilizująca odcinek lędźwiowy kręgosłupa nazywa się sznurówka Hoffmana al nie zawsze jest zalecana chyba że jest niestabilność, używanie jej doprowadza bowiem do wiotczenia mięśni.

Sam pas może nie wystarczyć. Należałoby wyleczyć aktualny epizod bólowy i nauczyć się prawidłowej techniki dźwigania. Pozdrawiam