jaki wyleczyć chroniczne problemy ze snem?

Mam klopoty z zasnieciem mianowicie spie dobrze przez 10 dni Potem nastepuje ü mnie bezsenosc po kilnkunastu dniach znow wszystko wraca do normalnosci czasami tez budze sie w nocy kilkanascie razy dodam ze choruje Na depresje kilka lat przez 2lata bylo ok ze snem w tym roku mialam nawrot choroby w styczniu po prostu nie wiem co Mam robic z tym snem zamartfiam sie tym

Dzień dobry. Proszę umówić się na konsultację do lekarza-psychiatry, który może zalecić farmakoterapię pozwalającą na regulację snu. Przypominam jednak, że leki nie są wystarczającym działaniem leczniczym w przypadku stwierdzonej depresji. Jest nim psychoterapia. Tylko interwencja psychologiczna może usunąć przyczyny zaburzeń nastroju i funkcjonowania. Leki są bardzo pomocne w niektórych stanach, ale działają wyłącznie objawowo. Zachęcam do zwrócenia się po pomoc. Warto poczuć się znów dobrze. Pozdrawiam.