Jaki wynik badania na toksoplazmozę gwarantuje urodzenie zdrowego dziecka?

Witam serdecznie, bardzo proszę o odpowiedź, jaki wynik powinien być dobry, aby można było urodzić zdrowe dziecko? Chodzi mi o całkowitą pewność bezpiecznej i zdrowej ciąży. Urodziłam dziecko z ciężką toksoplazmozą wrodzoną i krótko żyło w cierpieniu, a ciąża była bolesna. Proszę o widełki, ponieważ leczę się metodą mieszaną i chcę mieć pewność, a mój ginekolog nie potrafi określić przedziału bezpieczeństwa. Na dzień dzisiejszy mam tak: IgM ilościowo >700.0 / U/ml ujemny 0.6-6.4 wątpliwy 6.4-10.0 dodatni > 10.0 IgM jakościowo dodatni max ujemny  W sierpniu zrobię ponowne badanie na toksoplazmozę. Z góry dziękuję za informacje, pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Normy badań laboratoryjnych różnią się, choć nieznacznie, w zależności od laboratorium, w którym wykonuje się badanie. Podawane są więc indywidulanie. Pani wyniku nie można jeszcze uznać za prawidłowy. Istotne jest, aby poziom IgM był jak najniższy, gdyż świadczy on o świeżym zakażeniu i jest bardzo niebezpieczny w okresie ciąży. Natomiast przebyte zakażenie, zapewnia trwałą odporność i ma swoje odzwierciedlenie we wzroście IgG.