Jaki wynik betaHCG świadczy o ciąży?

Witam,

mam 22 lata!! Ostatnią miesiączkę miałam 6 grudnia! Spóźniała mi się więc 6 stycznia wykonałam test HCG we krwi wynik to 42,06. Czy to ciąza? 8 stycznia dostałam niby okres, lecz jest to słabe krwawienie, bardzo skąpe. Wspomnę też, że staramy się o dzidziusia! Co to wszystko może znaczyć?

Bardzo proszę o szybką odpowiedź

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wynik oznacza, że jest Pani w ciąży (stężenie betaHCG wynosi bowiem powyżej 5 mIU/ml). Skąpe krwawienie najprawdopodobniej nie świadczy o żadnej patologii. Powinna Pani jednak umówić się już na wizytę do ginekologa, w celu potwierdzenia i skontrolowania ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!