Jaki wynik TSH jest prawidłowy u kobiety w wieku 25 lat?

Witam, ponieważ od jakiegoś czasu czuję się ciągle senna i zmęczona zrobiłam na własną rękę badanie TSH. Wynik jaki otrzymałam to 3,44 (norma podana na wydruku to od 0,2 do 4,2). Jednak koleżance powiedziano, że w naszym wieku - 25 lat- TSH powinno wynosić między 1 a 2. Mogę prosić o dokładniejsze wytłumaczenie i ocenę czy udać się z wynikiem do specjalisty prywatnie (na fundusz kazano mi czekać 7 miesięcy).

Lek. Katarzyna Szymczak

Tak u kobiet w wieku prokreacyjnym, tsh powinno być poniżej 2,5, wskazana jest kontrola u endokrynologa.
Pozdrawiam