Zastrzyk domięśniowy a rozmiar igły

Witam lekarz zalecił mi zastrzyk domiesniowy w posladek z milgamma. Z racji ze mieszkamy w wiosce to wszyscy się znają i lekarz wiedząc że mama wykonywała podobne zastrzyki dziadkowi powiedział by to ona mi wykonywała zastrzyki domięśniowe. Ale do sedna, lekarz nie powiedział jaka igła a ze mam spora nadwagę zastanawia mnie jaki rozmiar tej igły ma być. Oczywiście matula wie ale nie chce mi powiedzieć bo wie ze każdy zastrzyk mnie stresuje. Czy byłby ktoś w stanie odpowiedz mi jaki rozmiar igły dla otyłej osoby przy zastrzyku domięśniowym będzie najwłaściwszy? Czy to jest jakaś duża igła czy nie jest aż tak źle? Muszę przyznać, że zastrzyki domięśniowe mocno mnie stresują i trochę się ich boję, ale mimo to wolałbym być chyba przygotowanym na to, co mnie czeka. Czy będzie bolało? Z góry dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

Lek. Tomasz Budlewski

Ale po co chce się Pan stresować . Najlepiej udac się do apteki i wizualnie zobaczyć rodzaje igieł