Leczenie otyłości brzusznej

Na wystąpienie otyłości brzusznej bardziej narażeni są mężczyźni niż kobiety. U kobiet udział w jej powstaniu mają m.in. zaburzenia równowagi hormonalnej czy menopauza. O tym, jak wygląda leczenie otyłości brzusznej, wypowiada się prof. Wojciech Drygas.

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa, dlatego nie powinnaś się nadmiernie odchudzać. Jeśli chcesz stracić tkankę tłuszczową z okolic brzucha, ud oraz bioder, wystarczą odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne oraz drobne zmiany w odżywianiu.

Ćwiczenia na mięśnie ud znajdziesz tu:

http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-ud

Ćwiczenia na mięśnie brzucha znajdziesz tu:

http://portal.abczdrowie.pl/pilates-na-plaski-brzuch

Innych ćwiczeń poszukaj na stronie.

Dodatkowo polecam pływanie, jazdę na rowerze, częste spacery. Są to ćwiczenia ogólnorozwojowe, które uelastyczniają i kształtują całe ciało. Zwłaszcza pływanie jest świetne na brzuch oraz nogi.

Unikaj także podstawowych błędów: nie pij wody smakowej, napojów gazowanych, napojów słodzonych, nektarów; ogranicz spożywanie serków topionych i typu fromage, które mają bardzo dużo tłuszczu (zastąp je serem twarogowym chudym i półtłustym, sporadycznie żółtym, serem feta light, serkami wiejskimi light), jogurtów owocowych (zastąp je naturalnymi z dodatkiem świeżych owoców), bułek i pieczywa pszennego białego (zastąp je pieczywem pełnoziarnistym lub graham), produktów smażonych i w panierce (jedz mięso gotowane, pieczone czy duszone bez obsmażania), tłustego mięsa i wędlin (wybieraj wędliny drobiowe, mięso chude, drób bez skóry i przede wszystkim ryby) - produkty te mają dużo tłuszczu oraz cukrów prostych, które odkładają się właśnie w okolicach brzucha i ud.

Więcej dowiesz się z artykułu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty