Jakich kosmetyków używać na rozszerzone pory?

Witam ! Mam takie pytanie? Jakich kosmetyków drogeryjnych lub z apteki używać na twarz problematyczną z rozszerzonymi porami, z zmarszczkami, z pojawiającym się od czasu do czasu trądzikiem, do cery tłustej na czole

Dzień dobry,
aby dobrać kosmetyki pielęgnacyjne na codzień potrzebna jest analiza skóry, oraz wywiad kosmetologiczny. Na odległość, bez oceny wizualnej bardzo ciężko dobrać indywidualnie kosmetyki, aby spełniały swoja rolę.

Pozdrawiam serdecznie

W przypadku problematycznego typu skóry najlepiej używać jak najbardziej naturalnych produktów. Na trądzik najlepsze są kremy zawierające roślinne ekstrakty np. z lukrecji, nagietka oraz wyciągi z kory, ziela fiołka, czy też drożdży. Warto również zwrócić uwagę na zawartość minerałów, tj. miedź i cynk. Jeśli chodzi o preparaty na zmarszczki, ważne, żeby zawierały ekstrakt z ruszczyka kolczastego i z lawendy, które wpływają na odmładzanie skóry. W składzie mogą również mieć kofeinę, która wzmacnia zwiotczałą skórę. W wyborze odpowiedniego kremu kieruj się również ilością składników aktywnych, np. witaminy, wyciągi, naturalne ekstrakty. Zalecam również wizytę u dermatologa, który dokładniej zbada Pani typ cery.

Dzień dobry, działania nie powinny nadmiernie wysuszać skóry oraz działać komodogennie - sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zależnie od rodzaju i stopnia zaawansowania problemu powinno używać się kosmetyków regulujących ilość wydzielanego sebum ( zawierające związki cynku, wit. B6), o działaniu bakteriobójczym ( kwas azelainowy, olejek z drzewa herbacianego), udrażniającym ujścia gruczołów łojowych (kwas salicylowy, kwasy AHA) w odpowiedniej korelacji z substancjami łagodzącymi - zabezpieczającymi warstwę rogową naskórka (np. pantenol, aloes, kwas haluronowy). Zarówno w terapii przeciwstarzeniowej, jak i antytrądzikowej dobrze powinien sprawdzić się retinol. Środki stosowane do oczyszczenia twarzy powinny usuwać nadmiar produkowanego sebum lecz bez nadmiernego odtłuszczenia skóry. Powinno unikać się kosmetyków o ciężkiej konsystencji blokujących ujścia gruczołów łojowych, do których często należą podkłady koloryzujące. Najlepiej próbkę kosmetyku wypróbować na swojej skórze i obserwować, jaki skutek wywołuje. Nie każdy kosmetyk będzie sprawdzał się na każdej skórze o podobnym problemie. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.